En Ucuz Siirt Otobüs Bileti Fiyatları ve Seferleri

Siirt otobüs bileti sayfamızda ucuz Siirt otobüs bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Siirt otobüs bilet fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan şehirlerimizden Siirt; çok çeşitli meyve ve sebzelerin yetiştirilmesine müsait bereketli toprakları, dört mevsim boyunca ideal sıcaklıkta olan iklimi, zivzik narı, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, el emeği göz nuru olarak dokunan kilimleri ve yöresel daha pek çok özelliği ile ziyaretçilerinin gönlünü çalan, keşfedilesi bir şehirdir. Sizinde yolunuz oldukça keyifli zamanlar geçireceğiniz bu tarih kokan şehre düştüğünde; Baykan ilçesinin Ziyaret Beldesinde yer alan Siirt’in en meşhur yerlerinin başında gelen Veysel Karani Türbesini, hicri 1067 yılında dünyaya gelen İbrahim Hakkı Hazretlerini ve Şeyh Muhammed Kazım Türbesini Siirt ziyaretinizi sonlandırmadan önce mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Siirt şehri; her türlü meyve ve sebzenin yetiştirilmesine elverişli verimli toprakları, kendinizi evinizde gibi hissettiren güler yüzlü insanları, birçok hastalığa şifa gibi geldiği bilinen Pervari Balı, el emeği göz nuru katılarak dokunan kilimleri, insanı büyüleyen tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir şehirdir. Halk arasında adı sıklıkla ”Evliyalar Şehri” olarak anılır. Sizinde yolunuz bu sıcacık şehre düştüğünde; 1967 yılında yıktırılarak tekrar yaptırılan, Baykan ilçesinin Ziyaret Beldesinde yer alan Veysel Karani Türbesini, Şeyhul Hazin Hazretlerini ve sinirsel hastalıklar, romatizma, solunum yolları hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın olumlu sürece girmesini sağladığı söylenen Sağlarca Kaplıcasını mutlaka görmenizi öneririz.

Siirt şehrinde gezebileceğiniz yerler nelerdir?
Siirt denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi de kesinlikle Veysel Karani türbesidir. Baykan ilçesinin ziyaret beldesinde bulunan bu türbe ise yaklaşık olarak yıl bazında 200 bin kişinin ziyaret etmesi ile oldukça ön plana çıkan yerlerden birisidir. Yine aynı şekilde Veysel Karani külliyesi de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir. Sizler de türbeyi ziyaret etmek isterseniz her yıl bölgeye düzenlenen ve 16 mayıs ve 17 mayıs tarihlerinde düzenlenen anma etkinliklerine de katılabilirsiniz. Bununla birlikte yine bölgede en çok ziyaretçi alan yerlerden birisi de Şeyh Osman türbesidir.

Sağlarca(Billoris) Kaplıcası
Bereketli toprakların şehri Siirt aynı zamanda dört mevsimin görüldüğü tarih ve şifa kentidir. Evliyaları ile ün salmış bu şehrimiz de Şeyhul Hazim Hazretleri, İbrahim Hakkı Hazretleri, Şeyh Muhammed Kazım Türbesi, Veysel Karani Türbesi inanç turizmi açısından önem arz eden ve sıkça ziyaret edilen yerlerdir. Pervari balı, iri taneli fıstığı ve zivzik narı ile bilinen şehrimiz ayrıca kaplıcalarıyla şifa dağıtmaktadır. Siirt’e 17 km uzaklıkta Botan Çayı kıyısındaki bir mağara da bulunan Sağlarca Kaplıcası yaklaşık 33-36 derece sıcaklıktadır. İçinde Klorür, Sodyum, Kalsiyum, Bikarbonat, Sülfat, Hidrojen-sülfür bulunan suyun Ph derecesi 6,4’tür. Kadın hastalıkları romatizma, eklem ağrıları ve kireçlenme, sinirsel hastalıklar, deri hastalıkları, solunum yolları hastalıkları ve kas yorgunluğu gibi rahatsızlıklara şifa olan kaplıca her yıl binlerce turistin ziyaretine uğramaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir